PopisMěsto Vimperk, se sídlem Vimperk, Steinbrenerova 6/2, PSČ 385 17, IČO 00250805 vyhlašuje výběrové řízení na místo úředníka - referent odboru obecní živnostenský úřad.

Předpokládaný nástup: září 2019 na dobu neurčitou, s 3 měsíční zkušební dobou

Místo výkonu práce: - Městský úřad Vimperk, Steinbrenerova 6, 385 17 Vimperk
(pracoviště Nad Stadiónem 199)
- správní obvod obce s rozšířenou působností

Platová třída: 9, 10 - dle dosaženého vzdělání

Informační náplň práce: Agenda registrace živnostenského podnikání, živnostenského rejstříku a kontroly živnostenského podnikání - souhrnný výkon specializovaných odborných činností na úseku registrace živnostenského podnikání v oblasti živností ohlašovacích a koncesovaných, komplexní zajišťování činností centrálního registračního místa, vyřizování žádostí o výpisy, potvrzení a sestavy ze živnostenského rejstříku, výkon živnostenské kontroly podle živnostenského zákona a kontrolní činnosti podle zvláštních právních předpisů, provádění správních řízení a řízení o přestupcích (včetně ukládání pokut) na úseku agendy.

Předpoklady pro vznik pracovního poměru úředníka:
Úředníkem se může stát fyzická osoba, která je státním občanem České republiky, popřípadě fyzická osoba, která je cizím státním občanem a má v České republice trvalý pobyt, dosáhla věku 18 let, je způsobilá k právním úkonům, je bezúhonná, ovládá jednací jazyk a splňuje další předpoklady pro výkon správních činností stanovené zvláštním právním předpisem.
Za bezúhonnou podle zákona č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků,
se nepovažuje fyzická osoba, která byla pravomocně odsouzena pro trestný čin spáchaný úmyslně, nebo pro trestný čin spáchaný z nedbalosti za jednání související s výkonem veřejné správy, pokud se podle zákona na tuto osobu nehledí, jako by nebyla odsouzena.

Zájemce podá písemnou přihlášku. Přihláška zájemce musí obsahovat tyto náležitosti:
- jméno, příjmení a titul uchazeče,
- datum a místo narození uchazeče,
- státní příslušnost uchazeče,
- místo trvalého pobytu uchazeče,
- číslo občanského průkazu uchazeče,
- datum a podpis uchazeče,
- telefonní, popř. e-mailové spojení.

K přihlášce se připojí tyto doklady:
- životopis, ve kterém uchazeč uvede údaje o dosavadních zaměstnáních a odborných znalostech
a dovednostech,
- výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce, možno získat na MěÚ Vimperk ihned výstupem Czech POINTU (tel.: 388 402 236),
- ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání.

Další požadavky:
Střední vzdělání s maturitní zkouškou nebo vyšší vzdělání, nejlépe v oblasti veřejné správy, práva, příp. ekonomické; znalost práce na počítači (Microsoft Office, Outlook, Internet Explorer, Adobe Reader atd.); orientace, znalost a dovednost administrativních prací; schopnost samostatné práce; schopnost vstřícného jednání a komunikace s lidmi (v písemném i mluveném projevu); řidičský průkaz skupiny "B"; organizační schopnosti, samostatnost, flexibilita, přesnost, pečlivost, spolehlivost, psychická odolnost; zájem o vykonávanou práci; ochota se dále vzdělávat; základní orientace ve výkonu státní správy a samosprávy, základní orientace ve správním řádu a živnostenském zákonu, základní orientace v právních předpisech.
Uvítáme: praxi v oblasti veřejné správy, zkoušku odborné způs Minimální vzděláníÚSV SměnnostJednosměnný provoz PracovištěOdbor obecní živnostenský úřad, Nad Stadiónem 199, Vimperk II, 385 01 Vimperk Mzda minimálně18230 Kč Mzda maximálně19760 Kč Nastoupit od2019-09-01

Stručné info

  • Zveřejněna:2019-07-03T02:48:33

Společnost

Město Vimperk
  • Město Vimperk
  • Kontakt : Vladimír Chum
  • Telefon : +420 724 339 383
  • Adresa : Odbor obecní živnostenský úřad, Nad Stadiónem 199, Vimperk II, 385 01 Vimperk

Klíčová slova

uchazeče

živnostenského

vimperk

orientace

správy

základní

rejstříku

výkon

práce

činností