PopisOblastní charita Most vypisuje výběrové řízení na pozici: sociálního pracovníka do sociální poradny

pracoviště: Sociální poradna Chomutov I, 17 listopadu 5461. Chomutov 430 04

Hledáme sociálního pracovníka nebo pracovnici pro přímou práci s cílovou skupinou, pocházejících ze socioekonomicky znevýhodněného a/nebo kulturně odlišného prostředí.
Cílem je jejich motivace rodin v nepříznivé sociální situaci, vedení příslušné administrativy- spolupráce s dalšími institucemi osvětová činnost pro veřejnost a organizování vzdělávacích a aktivit pro rodiny a jednotlivce.

Specifické požadavky:
- Odpovídající kvalifikace pro výkon činnosti sociálního pracovníka podle zákona o sociálních službách č. 108/2006 Sb.
- vzdělání v sociální oblasti (diplomovaný specialista či vysokoškolské v dané oblasti dle zákona č.108/2006 Sb.
- Trestní bezúhonnost
- Zdravotní způsobilost

Obecné předpoklady:
- Dobré komunikační dovednosti a osobnostní předpoklady pro práci s cílovou skupinou služby
- Zkušenost s prací v sociální poradně či obdobného zaměření
- Znalost legislativy
- Znalost sociálně vyloučených lokalit a daného prostředí a zkušenosti s terénní prací výhodou
- Znalost romských kulturních specifik výhodou
- Řidičský průkaz skupiny B, aktivní řidič/řidička
- Znalost práce na PC (MS Office)

Nabízíme:
- Pracovní poměr na 1,0 úvazku
- Odpovídající finanční ohodnocení
- Možnost dalšího vzdělávání
- Zaměstnanecké výhody
- Zaměstnání ve velké a stabilní organizaci

Hlavní náplň práce:

- Přímá práce s uživateli služby (dětmi a jejich rodinami) v terénu
- Poskytování kariérního poradenství, doučování a realizace volnočasových aktivit
- Komunikace s institucemi (zejména se školami) a spolupracujícími organizacemi
- Administrativa spojená s výkonem služby
- zájem o dluhovou problematiku a ochotu se v této oblasti dále vzdělávat,
- motivaci k práci s cílovou skupinou organizace,
- schopnost vnímat životní situaci klientů v širší perspektivě.

Výhodou bude, pokud budete mít:
- znalost specifické situace osob v krizi
- lektorské dovednosti prokázané praxí
- řidičský průkaz

Co vám můžeme nabídnout:

- smysluplnou a tvořivou práci v menším týmu,
- pravidelné vzdělávání v právních tématech i metodice práce se zadluženým klientem,
- zázemí zavedené neziskové organizace
- 5 týdnů dovolené a po zapracování možnost
- pracovní telefon
- notebook

Pracovní úvazek: 1,0 Nástup: ihned/nebo podle domluvy

Pracovní poměr: na dobu určitou s možností dalšího prodloužení.

Plat: nástupní: 22 000 - 25 000 Kč (při plném úvazku a podle míry zkušeností), po zaškolení možnost zvýšení.

Strukturované životopisy včetně motivačního dopisu zasílejte Bc. Kristianu Drapákovi
vedoucímu střediska SpS OchM, na e-mail: drapak@charitamost.cz.,
nejpozději do 15.8 . 2019.

Minimální vzděláníVyšší odborné SměnnostJednosměnný provoz PracovištěSociální poradna - Chomutov II., Pod Břízami 5321, 430 04 Chomutov 4 Mzda minimálně22000 Kč Mzda maximálně25000 Kč Nastoupit od2019-09-01

Stručné info

  • Zveřejněna:2019-07-17T01:55:43

Společnost

Oblastní charita Most
  • Oblastní charita Most
  • Kontakt : Krisitán Drapák
  • Telefon : +420 603 148 127
  • Adresa : Sociální poradna - Chomutov II., Pod Břízami 5321, 430 04 Chomutov 4

Klíčová slova

sociální

znalost

práce

práci

sociálního

pracovníka

cílovou

oblasti

skupinou

řidičský