PopisSOCIÁLNÍ PRACOVNÍK/ -ICE
HLAVNÍ NÁPLŇ ČINNOSTI:
- provádění sociálního šetření v terénu, zajišťování informací a odborných podkladů pro sociální práci
- provádění prvostupňového řízení řízení při poskytování nepojistných sociálních dávek, zejména dávek pro osoby v hmotné nouzi
- řádné vedení spisové dokumentace
- spolupráce se sociálními pracovníky obcí
- zabezpečení evidence žádostí, odborné zpracování podkladů a příprava správních rozhodnutí ve věci žádostí o nepojistné sociální dávky, zejména dívky pro osoby v hmotné nouzi
- příjem a zpracování odvolání
- výplata přiznaných dávek a zajištění vyřízení případných nesrovnalostí
KVALIFIKAČNÍ A DALŠÍ POŽADAVKY:
- odborná způsobilost dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách - vyšší odborné vzdělání v oborech zaměřených na sociální práci a pedagogiku, sociální pedagogiku, sociální a humanitární práci, sociálně právní činnost, charitativní a sociální činnost nebo VŠ zaměřené na sociální práci, sociální politiku, sociální pedagogiku, sociální péči, sociální patologii, právo nebo soc. pedagogiku
- dobrá uživatelská znalost MS Office (Word, Excel)
- práce s lidmi, komunikační dovednosti, odolnost vůči stresu, práce v terénu
- řidičský průkaz skupiny B výhodou
- svéprávnost, výpis z RT, zdravotní způsobilost státní občanství České republiky, občanství jiného členského státu EU nebo občanství státu, který je smluvním státem Dohody o EHP dle § 25 odst. 1 písm. a) a splnění předpokladu dle § 25 odst. 2 z. č. 234/2014 Sb., o státní službě
PRACOVNÍ PODMÍNKY:
- platové zařazení v 10. platové třídě v souladu s platnými právními předpisy
- pracovní poměr na dobu určitou, po dobu dočasně nepřítomné státní zaměstnankyně (zástup za rodičovskou dovolenou)
V případě zájmu o uvedenou pozici zašlete prosím elektronicky motivační dopis s uvedením názvu pozice a pracoviště, doplněný o strukturovaný životopis, nejpozději do 24.7.2019 včetně na e-mailovou adresu: hana.blazkova@uradprace.cz Minimální vzděláníVyšší odborné SměnnostPružná pracovní doba PracovištěÚřad práce České republiky, Krajská pobočka Ústí nad Labem, Kontaktní pracoviště Litvínov, Ke Střelnici 167, Horní Litvínov, 436 01 Litvínov 1 Mzda minimálně19760 Kč Nastoupit od2019-09-01

Stručné info

  • Zveřejněna:2019-07-16T03:07:23

Společnost

Úřad práce České republiky
  • Úřad práce České republiky
  • Kontakt : Hana Blažková
  • E-mail : hana.blazkova@uradprace.cz
  • Adresa : Úřad práce České republiky, Krajská pobočka Ústí nad Labem, Kontaktní pracoviště Litvínov, Ke Střelnici 167, Horní Litvínov, 436 01 Litvínov 1

Klíčová slova

sociální

dle

pedagogiku

dávek

občanství

státní

práci

odborné

nouzi

hmotné