PopisPracovní náplň:
- Utváří a spravuje sbírku, samostatně zpracovává a provádí odborné práce při vedení evidence a dokumentace zejména fondů dokumentační a sbírkové fotografie, dokumentace terénních průzkumů a vědeckých výzkumů včetně jejich systémového třídění a tvorby. Sleduje a vyhodnocuje jejich technický stav.
- Pořizuje ucelené soubory evidenčních a dokumentačních záznamů ke sbírkovým předmětům, průběžně je aktualizuje, provádí katalogizaci, inventarizaci, evidenci dokumentačních a digitálních podkladů. Aplikuje v praxi nové metody a poznatky v rámci technologických vylepšení v systému fotoarchivu VMP.
- Převádí do elektronické podoby (digitalizuje) fotodokumentaci muzea a dále ji zpracovává v systému Bach – Pro Muzeum.
- Spolupracuje s dalšími útvary a odděleními VMP, především při řešení výzkumných úkolů (fotodokumentace a digitalizace), při přípravě a realizaci programů Valašského roku, výstav a expozic. Pořizuje podkladové materiály pro odbornou a propagační činnost VMP.
- Výsledky své odborné práce aplikuje prostřednictvím samostatné nebo týmové přípravy muzejních výstav, programů a publikací nebo instalací zpřístupněných památkových objektů. Aktivně se účastní odborných seminářů a konferencí.
- Řídí se ustanoveními předpisů vztahujících se ke správě sbírek – zákon č. 122/2000 Sb. a vyhláška č. 275/2000 Sb., zákon č. 71/1994 Sb. ve znění pozdějších novelizací, Badatelským řádem Valašského muzea v přírodě a Režimem zacházení se sbírkovým fondem.
Požadujeme:
- VŠ humanitního směru – muzeologie, historie, etnologie
- znalost práce na PC, znalost grafických programů a reprodukční techniky vítána
- znalost německého jazyka, znalost dalšího jazyka výhodou (především angličtiny)
- trestní bezúhonnost
- komunikativnost, organizační schopnosti, samostatnost i schopnost týmové práce, spolehlivost, zodpovědnost
- flexibilita (pružná pracovní doba, práce o víkendech během programů Valašského roku…)
- ochota učit se novým věcem a dále se odborně vzdělávat
- řidičský průkaz skupiny B výhodou
Nabízíme:
- práci na plný úvazek, smlouva na 1 rok s možností prodloužení na dobu neurčitou
- stabilitu státní příspěvkové organizace
- finanční ohodnocení dle přílohy č. 1 NV č. 341/2017 Sb. v platném znění
- po zapracování osobní příplatek
- možnost dalšího profesního vzdělávání
- 5 týdnů dovolené, příspěvek na stravování a další výhody
Lhůta pro přijímání přihlášek: 16. srpna 2019 do 14:00 hodin
Místo a způsob podání přihlášky:
- osobně nebo doporučeným dopisem na adresu Valašské muzeum v přírodě, Palackého 147, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm (rozhoduje razítko podání)
- na obálku napsat: KURÁTOR SBÍREK – NEOTVÍRAT
Vybraní uchazeči budou pozváni k osobnímu pohovoru.
Bližší informace na tel. č. 605 808 661, Mgr. Zdeněk Cvikl – vedoucí Oddělení dokumentace VMP.

Minimální vzděláníVysokoškolské SměnnostPružná pracovní doba PracovištěValašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, Palackého 147, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm 1 Mzda minimálně19110 Kč Nastoupit od2019-09-01

Stručné info

  • Zveřejněna:2019-07-20T01:56:53

Společnost

Národní muzeum v přírodě, příspěvková organizace
  • Národní muzeum v přírodě, příspěvková organizace
  • Kontakt : Zdeněk Cvikl
  • Telefon : +420 605 808 661
  • E-mail : cvikl@vmp.cz
  • Adresa : Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, Palackého 147, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm 1

Klíčová slova

práce

znalost

programů

dokumentace

valašského

pracovní

sbírkovým

aplikuje

systému

vmp