PopisKontakt: V případě zájmu zašlete krátký motivační dopis (cca ? strany A4) a strukturovaný životopis na
e-mail: homova.alexandra@vlada.cz, a to nejpozději do 12. května 2019.

Úřad vlády ČR hledá zaměstnance na pozici manažera/ky kybernetické bezpečnosti
Náplň práce:
" definování potřeb, posuzování, vyhodnocování a vybírání komplexních projektů vývoje informačních systémů veřejné správy, programového vybavení nebo informačních služeb z pohledu řízení informační bezpečnosti;
" vytváření směrnic a politik (resp. zadávání požadavků na jejich vytvoření) v oblasti bezpečnosti informačních technologií;
" kontrolování dodržování směrnic a bezpečnostních politik a jejich aktuálnosti;
" spolupráce při přípravě a vyhodnocování zakázek, které souvisí s bezpečností informačních technologií;
" vykonávání dohledu nad dodržováním informační bezpečnosti;
" prosazování principů řízení informační bezpečnosti na Úřadu vlády dané zákonem o kybernetické bezpečnosti a příslušnými vyhláškami v aktuálním znění;
" navrhování (projednávání) opatření při zjištění skutečného nebo hrozícího bezpečnostního incidentu, či události;
" hlášení zjištěných narušení bezpečnostní politiky a schválených bezpečnostních procedur vedoucímu Úřadu vlády ČR;
" vedení dokumentace o zjištěných bezpečnostních incidentech a událostech a dohlížení na jejich řešení;
" metodické vedení činnosti Správce bezpečnosti IT;
" zajišťování potřebných kontrol a testů kybernetické bezpečnosti na Úřadu vlády ČR;
" na základě zjištění vytváření zpráv o stavu bezpečnosti;
" kontaktní osoba pro hlášení bezpečnostních událostí a incidentů na NÚKIB;
" kontrolování a podílení se na analýze rizik IT.
Požadujeme:
" ukončené vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu (preferujeme obory informatika, kybernetická bezpečnost) a rok praxe s řízením kybernetické bezpečnosti nebo řízením bezpečnosti informací;
" způsobilost seznamovat se s utajovanými informacemi stupně utajení "Důvěrné" v souladu se zákonem č. 412/2005 Sb., o ochraně utajovaných informací a o bezpečnostní způsobilosti, ve znění pozdějších předpisů (Pokud žadatel nedisponuje platným osvědčením na stupeň utajené "Důvěrné", lze tento požadavek splnit podáním žádosti o vydání příslušného dokladu a doložením této skutečnosti nejpozději před přijetím do pracovního poměru);
" znalost zákona č. 181/2014 Sb., o kybernetické bezpečnosti a jeho prováděcích právních předpisů;
" znalost norem řady ISO/IEC 27000 a obdobných norem z oblasti bezpečnosti a ICT;
" přehled v oblasti ICT (operační systémy, databáze, aplikace, datové sítě) s důrazem na bezpečnost;
" znalost procesů řízení rizik a řízení kontinuity činností;
" vysoké pracovní nasazení, časovou flexibilitu, odolnost vůči stresu;
" odpovědnost, spolehlivost a smysl pro detail;
" komunikativnost, organizační schopnosti, proaktivitu.
Výhodou:
" některá z relevantních certifikací dokládající odbornou způsobilost bezpečnostních rolí, která splňuje požadavky ISO 17024, případně některá z těchto certifikací: Certified Information Security Manager (CISM), Certified in Risk and Information Systems Control (CRISC), Certified Information Systems Security Professional (CISSP), Manažer BI (akreditační schéma ČIA).
Nabízíme:
" úvazek 1,0 a pracovní poměr na dobu neurčitou;
" odpovídající platové ohodnocení;
" odměny při úspěšném plnění mimořádných úkolů;
" pružná pracovní doba, 5 týdnů dovolené + 5 dní sick days;
" p Minimální vzděláníVysokoškolské SměnnostJednosměnný provoz PracovištěÚŘAD VLÁDY ČR - Praha, Praha Mzda minimálně30000 Kč Mzda maximálně40000 Kč Nastoupit od2019-05-02

Stručné info

  • Zveřejněna:2019-05-03T02:36:27

Společnost

ÚŘAD VLÁDY ČR
  • ÚŘAD VLÁDY ČR
  • Kontakt : Alexandra Homová
  • Adresa : ÚŘAD VLÁDY ČR - Praha, Praha

Klíčová slova

bezpečnosti

bezpečnostních

kybernetické

vlády

řízení

informačních

úřadu

pracovní

oblasti

informační